درب شیشه ای اتوماتیک


درب برقی شیشه اتوماتیک یکی از قسمت‌های اصلی ورودی پاساژها و فروشگاه ها به شمار می‌رود. جایگاه قرارگیری درب شیشه ای اتوماتیک که در قسمت ورودی است، به‌درستی نشان‌دهنده اهمیت انتخاب درست آن است. جدای از جنبه ظاهری که درب دارد و بهتر است متناسب با سبک فریم مکان نصب باشد. نقش و وظیفه اصلی درب اتوماتیک حفظ امنیت است.

درب اتوماتیک شیشه ای ورودی به‌نوعی نقش حفاظتی دارد و از ورود گردوغبار به درون اماکن نیز جلوگیری می‌کند. در ابتدا برای ساخت درب منازل تنها از چوب استفاده می‌شد؛ اما امروزه صنعت ساخت درب پیشرفت زیادی داشته است به‌گونه‌ای که امروزه شاهد تنوع بسیار بالایی در درب‌های موجود در بازار هستیم. تنوع درب تنها در طرح و رنگ‌ آن‌ها نیست. یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌ها بین انواع درب، تنوع در متریالی است که از آن برای ساختن درب استفاده می‌شود.

درب شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه ای اتوماتیک چیست؟

در ابتدا برای ساخت درب منازل تنها از چوب استفاده می‌شد؛ اما امروزه صنعت ساخت درب پیشرفت زیادی داشته است به‌گونه‌ای که امروزه شاهد تنوع بسیار بالایی در درب‌های موجود در بازار هستیم. تنوع درب تنها در طرح و رنگ‌ آن‌ها نیست. یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌ها بین انواع درب، تنوع در متریالی است که از آن برای ساختن درب استفاده می‌شود. درب اتومات همان‌گونه که از نام آن قابل حدس است، به‌صورت اتوماتیک کار می‌کند. منظور از کار کردن اتوماتیک این است که به‌صورت اتومات باز و بسته می‌شود و دیگر نیاز نیست تا به‌صورت دستی آن را باز و بسته کنید. بیشترین کاربرد این درب‌ها برای مکا‌ن‌های شلوغ و پررفت‌وآمد است‌ از جمله مکان‌های شلوغ که به دلیل رفت‌وآمد زیاد در آن‌ها از درب اتوماتیک استفاده می‌شود، می‌توان به بانک، مراکز خرید، مراکز اداری و... اشاره کرد.

هدف اصلی از انتخاب درب اتومات برای این مکان‌ها این است که بدون نیاز به باز و بسته کردن درب ورودی با دست، درب به‌صورت خودکار باز و بسته شود. این ویژگی مزایای زیاد دارد که از جمله آن می‌توان به سهولت استفاده از آن اشاره کرد. استفاده از درب اتوماتیک محدود به مکان‌های گفته شده نمی‌شود. امروزه شاهد استفاده از درب اتوماتیک برای ساختمان‌های مسکونی نیز هستیم. به‌منظور زیبایی بیشتر و همچنین رفاه حال ساکنان از درب اتوماتیک برای قسمت ورودی ساختمان‌ها استفاده می‌شود‌. مزایای زیاد درب اتوماتیک سبب شده تا جایگزین مناسبی برای درب‌های قدیمی باشد. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد مزایای استفاده از درب اتوماتیک می‌‌پردازیم.

مزایای استفاده از درب شیشه‌ای اتوماتیک

در حقیقت مزایای درب شیشه‌ای اتوماتیک زیاد است. مزایای آن سبب شده تا طرفداران زیادی داشته باشد. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد مهم‌ترین مزایای این نوع درب ورودی می‌پردازیم.

_ مهم‌ترین مزیت این نوع درب که بهتر است در ابتدا به آن اشاره کنیم، کاهش اتلاف انرژی به‌واسطه استفاده از این نوع درب است. این نوع درب‌ها هم از اتلاف انرژی گرمایشی جلوگیری می‌کند و هم اتلاف انرژی سرمایشی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه استفاده از درب اتوماتیک برای قسمت ورودی ادارات و ساختمان‌های شلوغ و پررفت‌وآمد می‌تواند تأثیر ۳۵ تا ۵۰ درصدی در کاهش اتلاف انرژی باشد‌. این موضوع در دراز مدت صرفه‌جویی‌های بیشتری را در پی دارد. به همین دلیل است که انتخاب بیشتر افراد برای مکان‌های پررفت‌وآمد درب اتوماتیک است. در توضیح بیشتر در مورد کاهش اتلاف انرژی به‌واسطه استفاده از این نوع درب لازم به توضیح است که در دراز مدت می‌تواند اثرات زیادی در کاهش هزینه‌هایی باشد که برای انرژی پرداخت می‌شوند.

_مزیت دیگر استفاده از این نوع درب پرکاربرد این است که سنسورهای آن فقط حضور و نزدیک شدن افراد یا به عبارتی بهتر انسان را تشخیص می‌دهد. در نتیجه تنها در صورت نزدیک شدن افراد درب باز می‌شود و پس از آن هم به‌صورت اتوماتیک بسته می‌شود‌. این موضوع به‌درستی نشان‌دهنده این است که درب اتوماتیک می‌تواند یک مانع مناسب از ورود عوامل محیطی نظیر گردوغبار به داخل فضای موردنظر شود. در نتیجه نقش مؤثری در کاهش آلودگی‌های محیطی دارد.

شیشه اتومات فروشگاه

در سال‌های اخیر صنعت درب سازی به حدی پیشرفت داشته است که امروزه شاهد وجود درب‌های اتوماتیک هستیم. این نوع درب‌ها علاوه بر زیبایی ظاهری که دارند از مقاومت و طول عمر بالایی برخوردار هستند‌. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد مرکز تولید و خرید شیشه اتومات می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیشه اتوماتیک تا پایان با ما همراه باشید.

قیمت درب شیشه ای فروشگاهی برقی اپراتور درب شیشه ای بهترین برند درب اتوماتیک شیشه ای انواع درب اتوماتیک شیشه ای قیمت درب های اتوماتیک ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

_ از طرفی دیگر باز و بسته شدن خودکار و اتوماتیک این نوع از درب‌ها می‌تواند نقش زیادی در کاهش انتشار آلودگی‌ها داشته باشد. در توضیح بیشتر این مورد می‌توان یک مثال آورد. به‌عنوان مثال اگر از درب‌های معمولی که با دست باز و بسته می‌شوند برای مکان‌های شلوغ و پررفت‌وآمد استفاده شود، تمام افراد به‌منظور عبور از درب باید آن را لمس کنند‌. روزانه برخورد دست افراد مختلف به درب سبب می‌شود تا آلودگی و میکروب‌های زیادی بر روی بنشینند. به این ترتیب دست سایرین آلوده می‌شود و امکان انتشار ویروس و میکروب‌ها از این طریق بسیار زیاد است. پس می‌توان گفت بهداشت عمومی را در معرض خطر قرار می‌دهد، اما شرایط گفته شده برای درب شیشه‌ای اتوماتیک کاملاً متفاوت است. باز و بسته شدن این درب‌ها به‌صورت اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت دست است. در نتیجه هیچ ارتباطی بین دست افراد و درب ایجاد نمی‌شود و احتمال انتشار میکروب و بیماری‌ها از طریق درب کاهش پیدا می‌کند.

_ درب‌های اتوماتیک مجهز به قفل الکترومکانیکی هستند. قفل‌های الکترومکانیکی از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به‌طور کلی استفاده از این نوع درب برای قسمت ورودی برای شما این امکان را فراهم می‌کند تا با اعمال یک کد امنیتی تمام ورودی و خروجی‌ها را کنترل کنید. استفاده از این درب دستورالعمل خاصی ندارد. به‌محض نزدیک شدن افراد باز می‌شود، بنابراین سهولت استفاده از آن از دیگر مزایای این نوع درب محسوب می‌شود. عملکرد راحت و آسان آن از ایجاد ترافیک انسانی جلوگیری می‌کند. در خصوص این نوع درب اتوماتیک بهتر است بدانید که نقش مؤثری در کاهش آلودگی‌های صوتی نیز دارد. درب اتوماتیک برخلاف برخی از انواع سنتی درب که در حین باز و بسته شدن صدا تولید می‌کنند، هنگام باز و بسته شدن هیچ صدایی ندارند. موتور درب‌های اتوماتیک نیز صدایی تولید نمی‌کند.

_ از دیگر مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه‌ای که سبب شده تا افراد زیادی به خرید آن ترغیب شوند، می‌توان به مقاومت بالای آن اشاره کرد. برای تولید درب شیشه‌ای اتومات از نوعی شیشه به نام شیشه سکوریت استفاده می‌شود. شیشه سکوریت از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار است. این نوع شیشه در مقایسه با سایر انواع شیشه از مقاومت بیشتری برخوردار است و می‌توان گفت مقاومت آن ۷ برابر دیگر انواع شیشه‌های موجود در بازار است. برخی از افراد در خصوص استفاده از شیشه و درب شیشه‌ای همیشه این نگرانی را دارند که در صورت شکستن آن خرده‌شیشه‌های زیادی به وجود می‌آید. خرده‌شیشه هم همیشه خطرناک و تیز است. در این قسمت لازم به توضیح است که یکی دیگر از مزیت‌های شیشه سکوریت این است که هنگام شکستن به پودر شیشه تبدیل می‌شود. این موضوع به این معنا است که خرده‌شیشه‌های تیز در اثر شکستن آن ایجاد نمی‌شود بلکه پودری به وجود می‌آید که تیز و برنده نیست.


اپراتور درب شیشه ای برقی

خبر خوب اینکه مرکز تولید و خرید شیشه اتومات به‌منظور ساخت و تولید درب شیشه‌ای اتوماتیک از شیشه سکوریتی استفاده می‌کند که عرض آن ۱۰ میلی‌متر است. ناگفته نماند که اندازه گفته شده اندازه معمول برای ساخت درب شیشه‌ای است. در برخی موارد بنا به درخواست مشتری یا همان سفارش‌دهنده سازندگان درب شیشه‌ای دو جداره تولید می‌کنند که عرض آن به ۲۰ میلی‌متر هم می‌رسد. موارد گفته شده تنها مزیت‌های استفاده از شیشه سکوریت برای درب شیشه‌ای اتوماتیک نیست. از دیگر مزایای آن این است که شیشه سکوریت در مقابل دما مقاومت بالایی دارد. میزان مقاومت شیشه‌های معمولی در برابر حرارت و افزایش دما تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد است. درصورتی‌که شیشه سکوریت که از آن برای ساخت درب اتوماتیک شیشه‌ای استفاده می‌شود دما و حرارت را تا ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد تحمل می‌کند.


تعمیر درب شیشه ای اتوماتیک پاساژ

اجزای تشکیل‌دهنده درب شیشه‌ای اتوماتیک

درب شیشه‌ای اتوماتیک همانند دیگر انواع درب از اجزا و قطعات متفاوتی ساخته می‌شوند. با این تفاوت که اتوماتیک بودن آن‌ها سبب پیچیدگی بیشتر این نوع درب می‌شود. مرکز تولید و خرید شیشه اتومات برای ساخت این نوع درب‌ها از اجزای زیادی استفاده می‌کنند که در ادامه به توضیح بیشتر در مورد آن‌ها می‌پردازیم. برای آگاهی بیشتر در این مورد تا پایان با ما همراه باشید‌.

یکی از مهم‌ترین اجزای درب شیشه‌ای اتوماتیک موتور آن است. موتور همان قسمتی است که سبب باز و بسته شدن درب می‌شود. عملکرد صحیح موتور سبب باز و بسته شدن خودکار درب می‌شود. حرکت موتور این نوع درب‌ها به دو صورت راست گرد یا چپ گرد است. یکی دیگر از اجزای اصلی درب شیشه برقی اتومات بخشی به نام کنترل باکس است. کنترل باکس یک جعبه الکترونیکی کاملاً هوشمند است. نقش اصلی آن همان‌گونه که از نام آن قابل حدس است، کنترل است. کنترل باکس نقش کنترل موتور را بر عهده دارد. برای رسیدن به این هدف باید یک برد درون کنترل باکس تعبیه شود. کنترل باکس از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل باید در جای مناسب قرار داده شود. بهترین مکان برای قرار دادن کنترل باکس جایی است که نفوذ رطوبت به درون آن صفر باشد. از دیگر اجزای مهم درب شیشه‌ای اتوماتیک که می‌توان به آن اشاره کرد، ریل و کاور است. همان‌طور که می‌دانید درب شیشه‌ای اتومات بسیار روان و بدون تولید صدا باز و بسته می‌شود. این باز و بسته شدن بی‌نقص به دلیل عملکرد صحیح ریل و کاور است.

به‌طورمعمول برای ساخت ریل درب اتوماتیک شیشه‌ای از آلومینیوم استفاده می‌شود‌. ریل از آلومینیوم سخت و اکسترود شده تولید می‌شود. برای عملکرد بهتر و افزایش عمر ریل‌ها مرکز تولید و خرید شیشه اتومات بر روی این ریل‌ها کاور تعبیه می‌کند. کاورها نقش حفاظتی از ریل را بر عهده دارند و به‌منظور حفظ کیفیت می‌توانید در بازه‌های زمانی چند ماهه آن را تعویض کنید. یکی دیگر از اجزای سازنده درب اتوماتیک هنگر نام دارد. محل قرارگیری هنگر بر روی ریل است. هنگر خود متشکل از دو غلتک است. این دو غلتک هنگر به تسمه‌ها و لت‌ها متصل هستند‌. این اتصال سبب می‌شود تا به‌واسطه حرکت هنگر لت‌ها نیز به حرکت درآیند. هنگر‌ها سبب تسهیل حرکت درب شیشه‌ای اتومات هنگام باز و بسته شدن می‌شوند. به این دلیل نقش بسیار زیاد و مؤثری در کاهش تولید صدا هنگام باز و بسته شدن درب اتوماتیک می‌شوند.


خرید درب اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک با برق ‌کار می‌کنند. این موضوع سبب می‌شود تا در صورت قطعی برق عملکرد آن‌ها مختل شود، اما این‌گونه نیست. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان قطعی برق دیده باشید که درب اتوماتیک همچنان به‌صورت اتومات باز و بسته می‌شود. علت این عملکرد خودکار در زمان قطعی برق وجود باتری بک آپ است. باتری بک آپ به دلیل نقش و ویژگی که دارد از اجزای بسیار مهم درب اتوماتیک محسوب می‌شود. وجود این باتری‌ها بسیار ضروری است. باتری بک آپ در زمان قطعی برق تأمین‌کننده برق موردنیاز درب برای باز و بسته شدن هستند، به این صورت حتی هنگام قطعی برق عملکرد درب اتوماتیک مختل نمی‌شود و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. ریموت کنترل هم از دیگر اجزای درب اتوماتیک است که امکان کنترل و باز و بسته کردن درب اتوماتیک را از راه دور فراهم می‌کند.  کلید تعیین وضعیت هم از جمله اجزایی است که امکانات خاصی را برای افراد فراهم می‌کند. با استفاده از این کلید می‌توانید تعیین کنید که درب در حالت باز، نیمه باز یا کاملاً بسته قرار گیرد. حسگر یا همان سنسور درب اتوماتیک هم از جمله اجزای بسیار مهم درب شیشه‌ای اتوماتیک است که با تشخیص افراد به‌صورت اتومات درب را باز و بسته می‌کند.


شرکت نصب شیشه اتوماتیک

انواع سنسور درب اتوماتیک شیشه‌ای

سنسور یکی از اجزای بسیار مهم درب اتوماتیک شیشه‌ای است. در صورت خراب بودن این قطعه عملکرد اتومات درب مختل می‌شود؛ زیرا سنسور با بررسی نزدیک شدن افراد به درب فرمان باز و بسته شدن را صادر می‌کند. پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا امروزه شاهد انواع مختلفی از سنسورها در بازار باشیم. در ادامه به توضیح انواع سنسور درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد تا پایان با ما همراه باشید.

سنسور مادون قرمز اکتیو: همان‌طور که می‌دانید اشعه مادون قرمز از جمله اشعه‌هایی است که قابل‌دیدن نیست. همین ویژگی نامرئی بودن سبب شده تا از اشعه مادون قرمز برای درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک استفاده شود. ناگفته نماند که این اشعه یک اشعه بی‌ضرر است. برای استفاده از آن ضرر و آسیب خاصی تاکنون به ثبت نرسیده‌. از همه مهم‌تر هم این است که ضریب خطای اشعه مادون قرمز صفر است. اشعه مادون قرمز استفاده شده برای درب شیشه‌ای اتوماتیک به این صورت عمل می‌کند که در صورت نزدیک‌ شدن افراد به درب آن‌ها را تشخیص می‌دهد. نحوه عملکرد این اشعه به این صورت است که اشعه مادون قرمز دائماً در حال تابیدن است. در صورت نزدیک شدن فرد به درب حضور شخص سبب ایجاد شکستگی در مسیر تابش اشعه مادون قرمز می‌شود. در چنین موقعی سریعاً سیگنال به از سنسور به کنترل باکس ارسال شده و در نتیجه درب به‌صورت اتوماتیک باز و پس از آن بسته می‌شود. یکی دیگر از انواع سنسور که عملکردی شبیه به اشعه مادون قرمز دارد، سنسور مادون قرمز پسیو است.

سنسور مایکروویو: یکی از انواع سنسورهای استفاده شده در انواع درب شیشه‌ای اتومات است. موج الکترومغناطیسی توسط این سنسور به محیط اطراف تابیده می‌شود. این نوع سنسور به کمک فرستنده طول‌موجی بیشتر از یک گیگاهرتز را ارسال می‌کند. در صورت قرارگیری شخص در مسیر این سیگنال‌ها فرمان باز و بسته شدن درب صادر می‌شود. برخی از افراد با خواندن این مطلب ممکن است تصور کنند استفاده از درب شیشه‌ای اتومات به دلیل سنسورهای آن برای انسان مضر است. در این خصوص بهتر است بدانید اشعه‌های تابیده شده به‌واسطه انواع سنسور هیچ آسیبی برای انسان و حیوانات ندارند. از لحاظ حفظ سلامت کاملاً تأیید شده هستند.


پانل‌های شیشه‌ای متحرک

نحوه عملکرد درب شیشه اتوماتیک

هنگامی که در مقابل درب شیشه‌ای اتوماتیک قرار می‌گیرید بدون اینکه نیاز به فشردن دکمه خاصی باشد، درب به‌صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود. برای شروع عملکرد درب اتوماتیک تنها قرار گرفتن در مقابل درب کافی است. سؤالی که در این قسمت مطرح می‌شود، این است که نحوه عملکرد درب شیشه‌ای اتوماتیک به چه صورت است؟ چه عاملی سبب باز و بسته شدن اتوماتیک درب می‌شود. در توضیح علت این امر بهتر است بدانید که مهم‌ترین جز درب اتوماتیک سنسور آن است که از آن تحت عنوان چشمی نیز یاد می‌شود. این سنسور در قسمت بالایی درب تعبیه شده و در مواقع نیاز سبب باز و بسته شدن درب اتوماتیک می‌شود. در این مقاله به توضیح در مورد نحوه عملکرد سنسور پرداخته شده است. همان‌گونه که گفتیم سنسور نزدیک شدن فرد یا افراد را تشخیص می‌دهد. پس از این تشخیص یک پیام از سنسور به کنترل باکس صادر می‌شود. همان‌گونه که خواندید کنترل باکس نقش کنترل موتور که عامل اصلی حرکت است را بر عهده دارد. در پایان این سیگنال به موتور رسیده و سبب باز و بسته شدن درب می‌شود.


مرکز خرید درب اتوماتیک

بهترین مرکز خرید درب اتوماتیک شیشه ای

در این مبحث به توضیح در مورد مرکز تولید و خرید شیشه اتومات پرداختیم. یکی از انواع درب ورودی که برای استفاده در مکان‌های شلوغ و پررفت‌وآمد بسیار مناسب است، درب شیشه‌ای اتوماتیک نام دارد. قیمت درب شیشه ای اتوماتیک و ویژگی‌های این نوع درب برقی و مزایای استفاده از آن بیشتر آشنا شدید. یکی از مهم‌ترین مزایای درب اتوماتیک مقاومت زیاد و استفاده آسان آن است. درب شیشه ای اپراتور برقی فروشگاهی به‌صورت اتومات باز و بسته می‌شود در نتیجه نیاز به باز و بسته کردن آن با دست نیست.


درب شیشه ای اتوماتیک ثامن آرکا
⭐️ نوع درب شیشه ای اتوماتیک ✅ بهترین مدل های درب شیشه ای اتوماتیک موجود است
💱 قیمت درب شیشه ای اتوماتیک ☑️ نازل ترین قیمت بازار
🚚 بازه سفارش نصب درب شیشه ای اتوماتیک 🚛 بازه زمانی 2 الی 4 روزه
⏱ خدمات پس از فروش 💹 مادام العمر
✨ نحوه ثبت سفارش 🔰 تماس با کارشناس فروش ثامن آرکا و انجام سفارش در کمترین زمان


خدمات ثامن آرکا
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
کارشناس پاسخگویی

سلام وقت بخیر 🌹 برای دریافت لیست قیمت و مشاوره محصولات در خدمت شما هستیم.

09126788378 سروش سروش ایتا ایتا واتساپ واتساپ