راهبند کنترلی پارکینگ


راهبند ترافیکی خودرو برای ورودی اماکن تجاری و مسکونی و همچنین محوطه های پارکینگی به جهت کنترل و تسهیل خودروهای ورودی و خروجی مورد استفاده قرار می گیرد. راه بند بوم دار (بازویی) این نوع راهبند پارکینگ بیشترین کاربرد را دارد و سرعت باز شدن میله این راه بند ها در برخی مدلها کمتر از ۲ ثانیه می باشد و این قابلیت باعث می شود ورود و خروج سریع تری را با این نوع راه بند های برقی شاهد باشیم. حال اگر این نوع راهبند خودرویی با سیستمهای تردد خودرویی RFID و یا دوربین های پلاک خوان مچ گردد. بیشترین کارایی را خواهد داشت. البته این نوع راه بندها نیز به دو دسته ساده و تاشو تقسیم بندی می گردند. مدل ساده آن برای محوطه های باز کاربرد دارد. تا محدودیت بازشو در ارتفاع بوم نداشته باشد و مدلهای راهبند تاشو ۹۰ یا ۱۸۰ درجه ای برای محیط های داخلی که با محدودیت ارتفاع روبرو هستیم استفاده می شود. معمولا با خرید راهبند های بازویی ، یک پک شامل بدنه به همراه موتور گیربکس، میله یا بوم، پایه جلو، بیس پلیت و پیچ و مهره و همچنین شامل ریموت و کلید باز و بسته کردن راه بند می شود.

راهبند برقی

آشنایی با راهبند پارکینگ و انواع آن ، در مکان های عمومی و خصوصی برای کنترل رفت و آمدها انواع مختلف راهبند مورد استفاده قرار می گیرد . با بهره گیری از راهبند برقی پارکینگ(Parking Barrier) مناسب می توان به راحتی ورود و خروج ماشین ها را ثبت نمود . به طور معمول در ورودی مکان های عمومی و خصوصی مانند ساختمان ها و مراکز تجاری برای حفظ امنیت بیشتر انواع راهبند ماشینی نصب می گردد . در پارکینگ های عمومی پرتردد به طور معمول از راهبندهای اتوماتیک استفاده می شود . همان طور که قبلا ذکر شد راه بند به دو دسته دستی یا مکانیکی و اتوماتیک تقسیم بندی می شوند .

قیمت راهبند

راهبند برقی یا راه بند پارکینگی مجموعه تجهیزات و دستگاه های بازدارنده می باشد که برای جلوگیری از پیشروی وسایل نقلیه در اماکن مختلف در نظر گرفته شده است، ادامه ی حرکت وسیله نقلیه منوط به اجازه نگهبان یا کنترل به وسیله ی تجهیزات کنترل تردد همچون دوربین پلاک خوان، تگ RFID، دستگاه کارتخوان و … می باشد. از انواع مختلف راهبندها در پارکینگ ها، ورودی اماکن دولتی و خصوصی، ایستگاه های عوارضی در جاده ها، ورودی کارخانه ها، معادن، فرودگاه ها و … استفاده می شود. راهبند اتوماتیک بر اساس نحوه کارکرد و موتور به دو دسته ی الکترومکانیک ( اساس کارکرد چرخ دنده ها می باشد، تردد محدود ) و هیدرولیک ( اساس کارکرد فشار روغن موجود در سیلندر هیدرولیک است، تردد نامحدود ) تقسیم می شوند، همچنین راه بندها بر اساس نحوه ساخت و شکل ظاهری در انواع مختلف میله ای یا بازویی (متداول ترین نوع راهبند)، ستونی، دفنی، زنجیری، نیزه ای و نگهدارنده جای پارکینگ تولید می شوند.

راهبند

قیمت راهبند پارکینگ

امروزه یکی از ضروری ترین نیازهای جامعه برقراری امنیت می باشد . یکی از تجهیزات ایمنی که می تواند در برقراری و حفظ امنیت کمک شایانی به شما عزیزان کند نصب راهبند پارکینگ ، راهبند اتوماتیک ، راهبند آکاردئونی و …. می باشد . قیمت راهبند پارکینگ و نصب راه بند به عواملی مختلفی مانند نوع راهبند ، کیفیت ساخت ، شرکت تولید کننده و… بستگی دارد . راهبند پارکینگ ابزاری است که از آن برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه در ساختمان ها و پارکینگ های مختلف استفاده می شود. عملکرد راهبندها بسیار ساده بوده و احتمالاً نمونه های مختلف آن را در گذشته در اماکن گوناگون دیده اید. ساده ترین نوع راهبند پارکینگ، راهبندهایی هستند که از یک اهرم ساخته شده و این اهرم با بالا و پایین رفتن، مسیر را برای عبور و مرور باز می کنند.

خرید راهبند

انواع برند راهبند اتوماتیک

کمپانی های بسیاری در صنعت درب اتوماتیک با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه تولید، خدمات پس از فروش و صادرات به پیشرفته ترین کشورهای دنیا مبادرت به ساخت انواع راهبند می کنند که در این میان می توان به شرکت های بزرگی همچون فادینی FADINI ، فک FAAC ، کامه CAME ، نایس NICE ، زومر SOMMER ، لایف LIFE ، بنینکا BENINCA ، کی اتومیشن KEY AUTOMATION ، جنیوس GENIUS ، کانه Kone ، بتا BETA و … اشاره کرد . با توجه به برند تولید کننده، کیفیت ساخت و قطعات، میزان تردد و گارانتی درنظر گرفته شده، امکانات جانبی و متعلقات راهبند قیمت راهبند طیف وسیعی را در بر می گیرد. شرکت ایمن صنعت با جمع آوری بهترین راهبند های اتوماتیک از سراسر جهان در سبد محصولات خود سعی دارد تا همواره بهترین و مناسب ترین پیشنهاد را به مشتریان خود عرضه بدارد . رضایت حداکثری مشتریان بهترین تبلیغ و از مهم ترین اهداف برای ما محسوب می شود . می توان با توجه به نوع پروژه ، میزان تردد ، عرض دهنه و هزینه ی درنظر گرفته شده از راهبندها استفاده کرد . انتخاب راهبند چنانچه به خوبی صورت نگیرد ممکن است راهبند پس از مدتی دچار مشکل شود و در دراز مدت نتوان کارایی لازم را از آن انتظار داشت .

راهبند بازویی راهبند مانع عبور ماشین راهبند اتوماتیک پارکینگ بوم راهبند راه بند زمینی قیمت راه بند تردد خودرو راه بند هیدرولیکی راهبند درب پارکینگ راه بند پارکینگ شخصی

راهبند پارکینگ چیست؟

راهبندها تجهیزاتی هستند که در ابتدای ورودی های مختلف نصب شده و تردد وسایل نقلیه را کنترل می کنند. امروزه از راهبند پارکینگ در بسیاری از مجموعه های اداری، تجاری، امنیتی و … استفاده می شود. این راهبندها انواع مختلفی دارند که رایج ترین آن ها راهبندهای اهرمی، تاشو، تلسکوپی و بولارد هستند. ما در این بخش هر یک از این راهبندها را توصیف کرده و ساختار آن ها را بیان کردیم. همچنین در ادامه نکات مهمی که در زمان نصب راهبند پارکینگ بایستی مدنظر افراد قرار بگیرد را به طور خلاصه توضیح دادیم. راهبند پارکینگ به دو شکل دستی و اتوماتیک تقسیم بندی می شود. راهبندهای دستی، تقریباً منسوخ شده و بجز در موارد خاص از آن ها استفاده ای نمی شود. در مقابل، راهبندهای برقی یا اتوماتیک در بسیاری از ساختمان ها و پارکینگ ها به منظور کنترل تردد وسایل نقلیه به کار گرفته شده و شکل های گوناگونی هم دارد. این راهبندها نوعی سیستم کنترل تردد هستند که برای افزایش امنیت و تسهیل نظارت بر رفت و آمد وسایل نقلیه از آن ها استفاده می شود. بکارگیری یک راهبند برای اماکنی که دارای ورودی پارکینگ بوده و یا درب ورودی آن ها به شکلی است که خودروها امکان ورود به مجموعه را دارا می باشد یک امر ضروری و لازم است.

نصب راهبند

امکانات راهبند پارکینگ

برخی از راهبند های اتوماتیک دارای ویژگی هایی می باشند که در سایر راهبند ها این خصیصه وجود ندارد. در ادامه با برخی از این ویژگی ها آشنا می شویم :

بعضی از راهبندها به گونه ای طراحی شده اند که سرعت بوم راهبند در هنگام باز و بسته شدن بالا باشد تا مانع ترافیک نشود. به طور مثال سرعت باز شدن بوم راهبند FAAC ایتالیا مدل 620 تقریبا 0.8 ثانیه می باشد.

استفاده از باطری Backup در راه بند باعث می شود در هنگام قطع برق بتوان از راهبند استفاده کرد.

لوپ دتکتور در برخی از اماکن همانند خروجی شهرک ها به دلیل عدم نیاز به کنترل وسیله نقلیه خروجی یا به عنوان یک وسیله ایمنی جهت جلوگیری از برخورد بوم راهبند به وسیله نقلیه از لوپ دتکتور استفاده می شود. لوپ دتکتورها در واقع نوعی رله می باشند که در صورت تشخیص خودرو به راهبند فرمان باز شدن یا بسته نشدن صادر می کند.

برای جلوگیری از برخورد میله راهبند با وسایل نقلیه به کار می رود

مزیت عمده مدل ۲۴ ولت قابلیت افزودن باتری پشتیبان برای استفاده از راهبند در هنگام قطع برق می باشد. از طرف دیگر تجهیزات ایمنی نظیر انکودر که برای جلوگیری از برخورد میله راهبند با وسایل نقلیه به کار می رود تنها در راهبندهای ۲۴ ولت قابل استفاده می باشد.

در برخی مدل ها، میله ی راهبند برای جلوگیری از برخورد وسیله نقلیه با بوم در شب با LED پوشش داده شده است.

راهبند اتوماتیک

نصب و راه اندازی راهبند برقی

یکی از مواردی که بسیاری از خریداران راهبند آن را در نظر نمی گیرند، نصب راهبند است. به طوری که این افراد در ابتدا اقدام به خرید و انتخاب راهبند کرده و سپس برای نصب آن تصمیم گیری می کنند. در صورتی که راهبند جزو دستگاه هایی است که نصب آن بسیار حساس بوده و چنانچه محل نصب از مطلوبیت خوبی برخوردار نباشد، امکان استفاده از آن وجود ندارد. به طور کلی برای نصب راهبند لازم است موارد زیر در نظر گرفته شود:

1. محل نصب راهبند نباید به گونه ای باشد که امکان تردد عابر پیاده از وی سلب شود. چرا که راهبندها صرفاً برای کنترل عبور وسایل نقلیه بوده و نصب آن ها باید به شکلی باشد که امکان عبور افراد پیاده از کنار آن به سادگی و بدون برخورد با اهرم وجود داشته باشد. بنابراین محل عابر پیاده را در هنگام نصب راهبند پارکینگ در نظر داشته باشید.

2. چنانچه قصد استفاده از راهبند پارکینگ در مکان های مسقف دارید، حتماً به ارتفاع سقف و اهرم راهبند توجه داشته باشید.

3. بهترین مکان برای نصب راهبند، کنار اتاق نگهبانی است. در این صورت فرد نگهبان می تواند به راحتی راهبند پارکینگ را کنترل کرده و روی رفت و آمد وسایل نقلیه نظارت بیشتری داشته باشد.

4. در راهبندهای اهرمی، به دلیل آن که اهرم راهبند برای باز کردن راه رو به بالا حرکت می کند نیاز است فضای بالایی راهبند را نیز در نظر داشته باشید. چرا که در بسیاری از موارد ممکن است شاخه های درخت، سیم برق یا عوامل دیگر در بالا رفتن این اهرم اختلال ایجاد نمایند.

5. برای نصب راهبندهای بولارد این نکته را در نظر داشته باشید که ارتفاع راهبند هرچقدر باشد، به همان مقدار نیز بایستی داخل زمین حفر شود. چرا که این راهبندها برای آزاد کردن عبور وسیله نقلیه هم سطح زمین شده و داخل زمین فرو می رود. به همین خاطر در طبقات مختلف ساختمان های چند طبقه (بجز همکف) و پارکینگ های طبقاتی معمولاً از این نوع راهبند استفاده نمی شود.

6. محل نصب راهبند نباید در محل عبور رود، آب، باغچه، ریشه گیاهان یا هر عامل خارجی باشد.

علاوه بر موارد گفته شده، برای نصب راهبند حتماً از متخصصین و افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید تا با مشکلی روبرو نشوید. افرادی که تخصص چندانی در نصب راهبند ندارند، این دستگاه ها را به شکل غیراصولی راه اندازی کرده و احتمال ایجاد مشکل در آینده را برای شما به وجود می آورند. به همین خاطر این نکته را هم در نظر داشته باشید.

راه بند

ویژگی های راهبند ورودی پارکینگ

  1. جنس راهبند پارکینگ از فولاد می باشد به همین دلیل انواع راهبند پارکینگ در برابر ضربه مقاومت فوق العاده ای دارند .
  2. راهبند پارکینگ همانند راهبند ستونی از سیستم های پیشرفته مانند دوربین کنترل تردد ، اسکنر ، سیستم پلاک خوان ، چشمی و … برخوردار است .
  3. با در نظر گرفتن شرایط ، راهبند پارکینگ از سرعت بالایی برخوردار است .
  4. در ساخت راهبند پارکینگ از موتورهای هیدرولیکی استفاده می شود .
  5. این نوع راهبند در طرح های متنوعی طراحی و ساخته می شود .
  6. راهبند پارکینگ از ضریب ایمنی و امنیت بسیار بالایی دارد .
راهبند ترافیک خودرو

در راهبندهای ماشین رو الکترومکانیک نیروی خروجی از محور موتور وارد گیربکس یا جعبه دنده راهبند پارکینگ می شود تا از طریق آن نسبت قدرت و سرعت محور متحرک تنظیم شود. محور متحرک یا شفت وظیفه انتقال قدرت را بر عهده دارد. مرکز دوران میله راهبند دارای یک محل اتصال بوده که بر روی شفت خروجی به گیربکس متصل می شود. در این راستا زنجیره انتقال قدرت تکمیل شده و نیروی محرک موتور به میله راهبند منتقل می شود. ولی در راهبند الکتروهیدرولیکی سیستم محرک دستگاه بر اساس فشار پمپ روغن و سیلندر هیدرولیک می باشد. با روشن شدن موتور دستگاه، پمپ روغن به حرکت درآمده و روغن انباشته شده را با فشار زیاد از مخزن تخلیه و وارد سیلندر هیدرولیک می نماید. با ورود و خروج روغن در سیلندر هیدرولیک، پیستون به حرکت درمی آید. انتهای آزاد پیستون به شفت خروجی متصل می باشد و از سمت دیگر میله راهبند نیز از مرکز دوارن خود به شفت خروجی متصل می گردد. بدین ترتیب حرکت پیستون درون سیلندر هیدرولیک منجر به حرکت میله ی راهبند هیدرولیکی می شود.

راهبند

انتخاب راهبند پارکینگ و انواع آن

راهبند خورویی پارکینگ به عنوان یکی از اجزاء سیستم کنترل تردد برای حفظ امنیت مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . البته لازم به ذکر است که بدانید امروزه برای ورودی پارکینگ ها معمولا از راهبند اتوماتیک پارکینگ استفاده می گردد . راهبند مکانیکی و هیدرولیکی جزء راهبندهای اتوماتیک می باشند که در ادامه مطلب به بررسی آن ها خواهیم پرداخت . راهبند پارکینگ به جهت کنترل و تسهیل خودروهای ورودی و خروجی به محوطه پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد . در نظر داشته باشید که با نصب راهبند پارکینگ می توانید از صرف هزینه های گزاف جهت استخدام نیروی انسانی جلوگیری نمود . بنابراین نصب راهبند پارکینگ از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد . راهبند می تواند به صورت ستونی ، میله ای ، زنجیری یا نرده ای باشد . با استفاده از انواع راهبند می توان مانع ورود یا خروج خودروها شد . به منظور امنیت بیشتر ، کنترل و ثبت ورود و خروج خودروها می توانید از راهبند پارکینگ هوشمند استفاده نمایید .

راهبند پارکینگ

راهبند برقی اتوماتیک پارکینگ

میزان تردد در طول روز (متاثر در انتخاب سیستم کارکرد راه بند)

شرکت های بزرگ اروپایی تولید کننده راهبند اتوماتیک پارکینگ همراه محصول کاتالوگی را منتشر می کنند که در آن توضیحات کامل مشخصات راهبند به همراه نحوه ی نصب آن آمده است. از جمله موارد تعیین شده میزان تردد در نظر گرفته شده یا سیکل کاری راهبند می باشد که معمولا به ساعت است. این عدد با آزمایش ها و تست هایی که بر روی راهبند انجام شده است تعیین شده است لذا تخطی از این عدد به مرور زمان راهبند را دچار مشکل می کند.

عرض موجود و درنظر گرفته شده برای پوشش دهی (متاثر در انتخاب میزان طول بوم راهبند)

راهبندهای میله ای موجود با طول بوم های متفاوت عرضه می شوند تا بتوانند دهنه های تا عرض 9 متر را نیز پوشش دهند. اکثر راهبندها قابلیت کوتاه کردن بوم درنظر گرفته شده را دارا می باشند. لذا دانستن عرض دهنه ی پوشش دهی از دیگر اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب درست راهبند می باشد. برای دهنه های بزرگ همواره می توان از دو راهبند استفاده کرد، یکی برای خودروهای ورودی و دیگری برای خودروهای خروجی

نیازهای کارفرما (از قبیل سرعت باز شدن و بسته شدن، بوم تاشو و …)

در برخی از پروژه ها برخی از قابلیت های راهبند نظیر سرعت بالا در هنگام باز و بسته شدن ، IP بالا به خاطر شرایط بد آب و هوایی، استفاده از بوم تاشو به علت محدودیت ارتفاع و … مد نظر کارفرما می باشد. در این صورت باید با توجه به گزینه های موجود بهترین انتخاب را انجام داد. همواره قیمت راهبند نیز از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب نوع راهبند می باشد.


خدمات ثامن آرکا


پشتیبانی
پشتیبانی آنلاین
پاسخگو
8378 678 0912