حفاظ نیزار


حفاظ نیزار هماطور كه از نامش پیداست شكل یك نی زار بسیار زیبا را در ذهن تداعی می كند. حفاظ نیزار یكی از زیباترین حفاظ های روی دیوار محسوب می شود. حفاظ نیزار در عین زیبایی بسیار مسحور کننده ای که دارد، عملا از نظر زیبایی قابل مقایسه با حفاظ شاخ گوزنی نیست و از این منظر برتری خاصی نسبت به حفاظ شاخ گوزنی دارد، و علاوه بر تامین امنیت یک نوع دکوراسیون نیز محسوب می شود.

حفاظ نیزار

امنیت حفاظ نیزار

حفاظ روی دیوار نیزار امروزه جزو الزامات هر آپارتمان و ساختمانی به شمار می رود به طوری که معماران هنگام طراحی و ساخت هر ساختمان، از پیش جای نصب نرده ها را بر روی دیوار در نظر می گیرند. این نوع حفاظ مستقیما از طبیعت الهام گرفته است و طرحی شبیه به یک ردیف نیزار انبوه دارد و در عین حالت دارای امنیت بالایی در برابر سرقت است.

طراحی و تولید حفاظ نیزار فوق العاده زیبا و امن می باشد. نیزار یک نوع نرده حفاظ آهنی است که از میلگرد ساخته می شود. این نوع حفاظ آهنی بیشتر برای استفاده در فضاهای باز مانند باغ، حیاط، پارک، استخر، ورزشگاه و… مناسب است. نیزارهای حفاظ آهنی عموماً از میلگردهایی با قطر ۱۰ میلیمتر تا ۱۶ میلیمتر ساخته می شوند و بسته به نیاز مشتری، در ارتفاع و طول مختلفی قابل تولید هستند. این نرده ها معمولاً با نصب پایه های آهنی به زمین متصل می شوند. مزایای استفاده از نیزارهای حفاظ آهنی شامل قیمت مناسب، مقاومت بالا در برابر خوردگی و سایش، طول عمر بالا، زیبایی و طراحی زیبا، سهولت در نصب و تعمیر و همچنین قابلیت انعطاف در طراحی می باشند. به علاوه، نیزارهای حفاظ آهنی می توانند به رنگ های مختلفی رنگ شوند و با توجه به نیاز مشتری، می توانند با طرح و شکل های مختلفی هماهنگ شوند.

اگر ترس از سرقت و گربه های ولگرد که ممکن است هر نوع بیماری ای به همراه داشته باشند شما را به ستوه آورده است، وقت آن است که تدبیری کارامد برای این مشکل بیاندیشید. حفاظ می تواند بهترین و ایمن ترین گزینه باشد. حفاظ حتی اجازه نمی دهد موجودات مزاحم وارد محیط حیاط محل زندگی یا کار شما شوند؛ چه برسد به اینکه بخواهند وارد محیط ساختمان شوند. در این میان حفاظ نیزار گزینه ای مناسب برای هر گونه محیطی از اداری گرفته تا مسکونی به شمار می رود.

نرده حفاظ نیزاری

حفاظ نیزار روی دیوار را از کجا بخریم؟

حفاظ نیزار یکی از بهترین مدل ها ی نرده لوکس برای روی دیوار ثامن آرکا است. حفاظ نیزار چند سالی است که تقریبا جای نرده های قدیمی را گرفته، زیرا علاوه بر ظاهر بسیار زیبایی که دارد، یک محافظ بسیار امن بوده و حافظ مال و جان ساکنان ساختمان میباشد. مدل های سنتی و کلاسیک بدلیل داشتن یک شکل واحد و نداشتن تنوع و زیبایی و مهمتر از همه عدم تامین امنیت کامل این نرده ها مورد استقبال معمارن نبود.

برای روی دیوار ساختمانها جای یک نرده زیبا و امن خالی بود و به همین دلایل تولید کنندگان حفاظ شروع به تولید نسل جدید حفاظ روی دیوار نمودند. که از جمله آن ها میتوان به حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ لیلیوم، حفاظ بوته ای و حفاظ نیزار اشاره کرد که البته حفاظ نیزار یکی از بهترین ها در این مجموعه میباشد. برای طراحی آن از شاخه های نی در نیزارهای بزرگ الهام گرفته شده است. روی دیوار زیبای خاصی دارد و بدلیل طراحی خاص خود تقریبا با تمام نماهای ساختمانی همخوانی خواهد داشت و به همین دلیل نیز یکی از پرفروش ترین مدل های ما میباشد که از میلگرد هایی با قطر ده و دوازده میلیمتر با نوک های بسیار تیز ساخته میشود.

میلگردها باسایز های ده یا دوازده میلیمنر بعد از خرید از کارخانه ساخت میلگرد، به محل تولید حمل میگردد. شاخه های میلگرد به اندازه های مورد نیاز و مطابق با سفارشات برش میشوند. برش ها باید بوسیله گیوتین مخصوص بصورت مورب با نوک بسیار تیز باشند. پس از برش با پرس و در قالبهای خاص هر قطعه خمکاری میشوند. شاسی که از پروفیل یا تسمه یا سپری میباشد در اندازه ای مورد نیاز بریده و سای میشود که معمولا یکمتری میباشد.

در قسمت جوشکاری قطعات سایز شده میلگرد که نوک آن ها تیز شده و خمکاری نیز شده با جوشکاری به شاسی اصلی جوشکاری میشوند. اینکه قطر میلگرد ۱۰ یا ۱۲ میل باشد و یا برای شاسی از چه مقطعی استفاده شود، هر کدام مزایا و معابی دارد که در ادامه به آن ها میپردازیم.

خرید حفاظ نیزار

حفاظ نیزار چیست؟

حفاظ نیزار (نی زار) از میلگرد هایی با قطر ۱۰ یا ۱۲ میلی متر ساخته می شود. ارتفاع این حفاظ به یک متر می رسد و دارای تراکم ۴۵ است. عرض حدودی حفاظ نیزار ۷۰ سانتی متر است. حفاظ نیزار ظاهری بسیار بازدارنده دارد. به طوری که به بیننده القا می کند که حتی اگر عبور از آن ممکن باشد، آسیب جدی به فرد خواهد زد.

ظاهر حفاظ های نیزار، شاخ گوزنی، بوته ای و لیلیوم بسیار نزدیک به هم است. با این حال برخی نوع خاصی از این حفاظ ها را بیشتر می پسندند. بنابراین زیبایی را نمی توان ملاک خوبی برای برتری این حفاظ ها از یکدیگر دانست. با این حال در مقایسه با نرده های کلاسیک، حفاظ های نسل جدید از جمله حفاظ نیزار ظاهر جذاب تری دارند. حفاظ های نیزار نسبت به حفاظ های شاخ گوزنی، بوته ای و لیلیوم خلوت تر و منظم تر دیده می شوند. بنابر این علاوه بر امنیت نوعی دکوراسیون به حساب می آیند.

حفاظ های نیزار با طراحی جالبی که دارند، هر دزدی را برای عبور از بالای دیوار دچار مشکل می کنند. این حفاظ ها با شاخه های نوک تیز و برنده که به جهات گوناگون کشیده شده اند، امنیتی بالا برای ساختمان ها فراهم می آورند.

در حفاظ نیزار بر خلاف حفاظ های شاخ گوزنی و بوته ای که در آن ها برخی شاخه های کناری برای امنیت بیشتر به سمت پایین خم شده اند، تمام شاخه ها به سمت بالا هستند. بنابراین شاید بتوان امنیت آن را نسبت به حفاظ های شاخ گوزنی و بوته ای کم تر دانست. با این حال از آن جا که یک ردیف (یا بنا به درخواست مشتری بیش از یک ردیف) از شاخه های کناری کوتاه تر هستند، می توان گفت حفاظ نیزار در حوزه ی امنیت حرف های زیادی برای گفتن دارد؛ زیرا عبور از آن به شدت دشوار و حتی غیر ممکن است.

یک نکته ی بسیار مهم در حفاظ نیزار این است که این نوع حفاظ دارای نقاط جوش بسیار کم تری در مقایسه با سایر نمونه هاست. زیرا در حفاظ نیزار میلگرد ها مستقیما به شاسی جوش می خورند. این در حالی است که مثلا در نمونه ی شاخ گوزنی یا بوته ای شاخه های فرعی به شاخه های اصلی جوش می خورند. هر چه تعداد نقاط جوش خوردگی بیشتر باشد، امکان پوسیدگی بیشتر است. بنابراین حفاظ نیزار نسبت به سایرین مقاوم تر است. حفاظ سرنیزه ای، نوعی حفاظ کلاسیک است که از نمونه های قدیمی حفاظ ها به شمار می رود. حفاظ نیزاری به خوبی راه را بر سارقان و افراد خطرناک می بندد. مزیت حفاظ نیزاری این است که ارتفاع دیوارهای کوتاه را افزایش می دهد و امنیت ساختمان را بیشتر می کند. شاید فکر کنید که حفاظ نیزاری دیگر قدیمی شده است و کاربرد زیادی ندارد؛ اما باید بدانید که این حفاظ ها هنوز هم برای حفاظ کشی دیوارهای ساختمانهای مختلف به کار می رود. بسیاری از مراکز تولید حفاظ و نرده، حفاظ نیزاری را در طرح های مدرن تولید و به بازار عرضه می کنند. حفاظ نیزاری به صورت یک طرفه، دو طرفه یا سه طرفه ساخته می شود. طول هر شاخه این حفاظ ها، حداقل ۲ متر است. نوع سرنیزه این مدل حفاظ ها، پرسی است. نسبت به دیگر حفاظ ها، حفاظ نیزاری امنیت پایین تری دارد

قیمت حفاظ نیزار

نصب حفاظ آهنی نیزار

حفاظ دور منزل نیزاری را در انواع مدل ها تولید و نصب می گردد که با قیمت بسیار مناسبی می توان از ثامن آرکا آن را تهیه کرد و موجب برقراری امنیت ساختمان های مختلف گردید. حفاظ دیوار نیزاری از جمله مدل حفاظ های بسیار کاربردی محسوب می شود که در مدل های یک، دو و سه طرفه تولید شده است تا تمام افراد بتوانند با توجه به نیاز و شرایط خود این محصول را تهیه نمایند و مورد استفاده قرار دهند. این مدل از حفاظ به نسبت سایر مدل حفاظ های موجود بیشتر شناخته شده است زیرا از طراحی ساده ای برخوردار می باشد.

حفاظ دیوار نیزاری دارای کیفیت بسیار بالا و مرغوبی می باشد زیرا این محصول با بهره گیری از مقاوم ترین نوع از فلز تولید شده است. این مدل از حفاظ به سبب برخورداری از استحکام بالایی که داراست، این امکان را فراهم می آورد تا تمام افراد بتوانند با توجه به نیاز خود از آن در تمام شرایط آب و هوایی مختلف استفاده نمایند و با بهره گیری از آن از ورود سارقان به میزان قابل ملاحظه ای جلوگیری به عمل آورند. حفاظ دیوار نیزاری مدرن نیز از جمله مدل های جدید این محصول است که دارای مزیت های خاصی می باشد.

حفاظ نیزار یکی از رایج ترین نوع حفاظ های دیوار است که در پروژه های ساختمانی، حفاظتی و محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد. اما برای خرید حفاظ نیزار، باید به نکات مهمی توجه کرد تا بهترین نوع حفاظ را با قیمت مناسب انتخاب کنید. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم:

۱- انتخاب قطعات اولیه با کیفیت: برای تضمین کیفیت حفاظ نیزار، بهتر است از قطعات اولیه با کیفیت و با استاندارد برتر استفاده کنید. قطعاتی که در ساخت حفاظ نیزار استفاده می شوند شامل فولاد، میلگرد آهنی می شوند. برای انتخاب متریال مناسب، باید به دقت این حفاظ را مقایسه کنید و از تولیدکننده ای همچون ثامن آرکا خرید کنید که متریال با کیفیت بالا استفاده می کنند.

۲- ابعاد حفاظ نیزار: همانند حفاظ شاخ گوزنی، ابعاد حفاظ نیزار در تعیین قیمت آن مهم است. انتخاب اندازه صحیح حفاظ بسته به نیاز و محل استفاده ضروری است. قبل از خرید، باید اندازه دقیق محل نصب حفاظ را اندازه گیری کنید.

۳- نوع پوشش سطح حفاظ: پوشش سطح حفاظ نیزار نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارد. پوشش های مختلفی برای سطح حفاظ وجود دارد از جمله رنگ آمیزی، گالوانیزه و آنودایزه. بسته به نیاز و محل استفاده، باید پوشش مناسب را انتخاب کنید.

۴- نصب حفاظ: نحوه نصب حفاظ نیزار نیز در تعیین قیمت آن مؤثر است. برای نصب حفاظ بهتر است از تکنسین های ماهر و با تجربه استفاده کنید. همچنین باید مطمئن شوید که حفاظ به درستی نصب شده است تا عمر مفید بیشتری داشته باشد.


خدمات ثامن آرکا


پشتیبانی
پاسخگو
603 7800 0912